سفارش تبلیغ

پایه عکاسی مونوپاد
تبلیغات در پارسی بلاگ
[ و او را از ایمان پرسیدند ، فرمود : ] ایمان بر چهار پایه استوار است ، بر شکیبایى ، و یقین و داد و جهاد . و شکیبایى را چهار شاخه است : آرزومند بودن ، و ترسیدن ، و پارسایى و چشم امید داشتن . پس آن که مشتاق بهشت بود ، شهوتها را از دل زدود ، و آن که از دوزخ ترسید ، از آنچه حرام است دورى گزید ، و آن که ناخواهان دنیا بود ، مصیبتها بر وى آسان نمود ، و آن که مرگ را چشم داشت ، در کارهاى نیک پاى پیش گذاشت . و یقین بر چهار شعبه است : بر بینایى زیرکانه ، و دریافت عالمانه و پند گرفتن از گذشت زمان و رفتن به روش پیشینیان . پس آن که زیرکانه دید حکمت بر وى آشکار گردید ، و آن را که حکمت آشکار گردید عبرت آموخت ، و آن که عبرت آموخت چنان است که با پیشینیان زندگى را در نوردید . و عدل بر چهار شعبه است : بر فهمى ژرف نگرنده ، و دانشى پى به حقیقت برنده ، و نیکو داورى فرمودن ، و در بردبارى استوار بودن . پس آن که فهمید به ژرفاى دانش رسید و آنکه به ژرفاى دانش رسید از آبشخور شریعت سیراب گردید ، و آن که بردبار بود ، تقصیر نکرد و میان مردم با نیکنامى زندگى نمود . و جهاد بر چهار شعبه است : به کار نیک وادار نمودن ، و از کار زشت منع فرمودن . و پایدارى در پیکار با دشمنان ، و دشمنى با فاسقان . پس آن که به کار نیک واداشت ، پشت مؤمنان را استوار داشت ، و آن که از کار زشت منع فرمود بینى منافقان را به خاک سود ، و آن که در پیکار با دشمنان پایدار بود ، حقى را که بر گردن دارد ادا نمود ، و آن که با فاسقان دشمن بود و براى خدا به خشم آید ، خدا به خاطر او خشم آورد و روز رستاخیز وى را خشنود نماید . و کفر بر چهار ستون پایدار است : پى وهم رفتن و خصومت کردن و از راه حق به دیگر سو گردیدن و دشمنى ورزیدن . پس آن که پى وهم گرفت به حق بازنگشت ، و آن که از نادانى فراوان ، خصومت ورزید ، از دیدن حق کور گشت ، و آن که از راه حق به دیگر سو شد ، نیکویى را زشت و زشتى را نیکویى دید و مست گمراهى گردید ، و آن که دشمنى ورزید راهها برایش دشوار شد و کارش سخت و برون شو کار ناپایدار . و شک بر چهار شعبه است : در گفتار جدال نمودن و ترسیدن و دو دل بودن ، و تسلیم حادثه‏هاى روزگار گردیدن . پس آن که جدال را عادت خود کرد ، خویش را از تاریکى شبهت برون نیاورد ، و آن که از هر چیز که پیش رویش آمد ترسید ، پیوسته واپس خزید ، و آن که دو دل بود پى شیطان او را بسود ، و آن که به تباهى دنیا و آخرت گردن نهاد هر دو جهانش را به باد داد . [ و پس از این سخن گفتارى بود که از بیم درازى و برون شدن از روش کارى که در این کتاب مقصود است نیاوردیم . ] [نهج البلاغه]

نوشته های ماندگار عکسهای جدید

 
 
آنشرلی(فیلم رویای سبز)(شنبه 86 اردیبهشت 22 ساعت 11:0 صبح )

 

مجموعه داستانی آنشرلی یا " آنی از گرینگیبل " یکی از داستان های جذاب نویسنده مشهور " لوسی  مونت کومری " است که در سال ۱۹۸۵ توسط کوین سالیوان کارگردانی شد داستان این مجموعه بر روی دختر یتیمی که به اشتباه برای یک خواهر و برادر پیر به جزیره پرنس ادوارد فرستاده شده بود می چرخد و همین اشتباه زندگی آنشرلی را تغییر می دهد .

  

 متیو کاتبرت و خواهرش ماریلا کاتبرت از این اشتباه ناراضی هستند و تصمیم به برگرداندن این دختر می گیرند اما آنی با زیرکی و چرب زبانی دل هر دوی آنها را بدت می آورد بدین ترتیب آنها او را برای همیشه نزد خود نگه می دارند و زندگی آنی در جزیره پرنس ادوارد آغاز می شود .

  

 آنی از گرینگیبل در ۳ سری مجزا در سالهای ۱۹۸۵ - ۱۹۸۷ و ۲۰۰۰ اجرا و پخش شده است.

  

 اولین صحنه و سکانسی که آنشرلی  گیلبرت بلایت را ملاقات می کند وبخاطر توهین گیل که با جمله ( " زردک مو هویچی " ) او را خطاب می کند با کتاب توی سر گیل می کوبد.

                                       برای دیدن این عکس متحرک کمی صبر کنید

 

 مگان فالوز  Megan Elizabeth Follows

 

 

 

 

مگان فالوز متولد ۱۴ مارچ ۱۹۶۸ میلادی در شهر تورنتو واقع در اونتاریو کانادا است او آخرین فرزند " تد فالوز " و " دان گرینهالد " است . پدر و مادر او هر دو بازیگر تئاتر بودند . خواهر های مگان " سامانتا و ادوینا " هر دو بازیگر هستند و برادرش " لورنس فالوز " تهیه کننده است. او کار خود را در سن ۹ سالگی با تبلیغات بازرگانی آغاز کرد و بعد از آن با تئاتر های مشهوری مثل " رومئو و ژولیت " " آمادوس " و " مردی در ماه " شروع به کار کرد و سر انجام جایزه بهترین بازیگر در مجموعه های آنی از گرینگیبل در سالهای ۱۹۸۵ - ۱۹۸۷  را ازآن خود کرد  .

مگان دختر برادر هنرپیشه مشهور سینما katharine_hepburn است.

 

او با همسرش " کریستفر پورتر " در سال ۱۹۹۹ در فیلمی به نام " خواب عمیق " آشنا شد . و درسال ۱۹۹۱ با وی ازدواج کرد ثمره ازدواج آنها دو فرزند یک پسر و یک دختر بود که آنها در سال ۱۹۹۵ از یکدیگر جدا شدند. مگان بعد از جدایی از همسرش با " استوارت هوگز " نامزد کرد.

            کریستوفر پورتر همسر قبلی مگان   استوارت هوگز نامزد مگان

                       Christopher Porter.      

مگان در مجموعه " آنشرلی " با مادرش " دان گرینهالد " شروع به کار کرد مادرش در نقش " خانم کادبری " زن عبوس و بد اخلاقی که قبل از اینکه او را به خانه کاتبرت بفرستند از وی نگهداری می کرد.

                       

            آنشرلی در فیلم " رومئو و ژولیت " در سال های ۱۹۹۲ - ۱۹۹۳ در نقش ژولیت

                        

 ژاناتان کرامبی Jonathan Crombie

 ژاناتان متولد دوازدهم اکتبر سال ۱۹۶۶ اونتاریو کانادا است او دارای دو خواهر بزرگتر است و فرزند "دیوید کرامبی و شرلی آن" است  او فارغ التحصیل کالج ویکتوریا تورنتوی کانادا است پدر ژاناتان" دیوید کرامبی" شهردار اسبق تورنتو بوده است .

او در سال ۱۹۸۵ بابازی در مجموعه آنی در نقش " گیلبرت بلایت " و همچنین در سال ۱۹۸۶ در فیلم " داوری در سنگ " شهرت یافت اما نقش او در مجموعه " آنی " زبان زد بود.

                     

               ژاناتان نیز در فیلم " رومئو و ژولیت " در سال ۱۹۷۷ ایفای نقش کرده است .

                              

شویلر گرنت Schuyler Grant

شویلر متولد بیست و نهم سال ۱۹۷۱ درلس و گاس آمریکا است او  با مجموعه تلویزیونی " همه فرزندان من " کار خودش را آغاز کرد . شویلر در نقش " دیانا باری " دوست صمیمی آنشرلی را در سال های ۱۹۸۵ و ۲۰۰۰ در مجموعه آنی برای تلویزیون کانادا بازی کرد  . بعد از آن به کلمبیا برای ادامه تحصیل در دانشگاه  در رشته تاریخ کهن سفر کرد. او چنیدن تئاتر هم اجرا کرده است و در سال های اخیر با نوازنده جاز " جف گرانزو " ازدواج کرد. 

 

      

کالین دوهارت Colleen Dewhurst

 کالین متولد سوم ژوئن ۱۹۲۴ در مونترال کانادا است .

 در سال ۱۹۴۷ با " جیمز کیمری " ازدواج کرد و در سال ۱۹۶۰ از وی طلاق گرفت درت بعد از طلاقش با " جورج سی  اسکات " ازدواج کرد اما ازدواج آنها ۵ سال بطول انجامید اما دوبارع در سال ۱۹۶۷ با او زندگی کرد و از وی صاحب دو فرزند پسر " کمبل و الکساندر " شد اما دوباره در سال ۱۹۷۹ از وی طلاق گرفت. 

کالین در سال ۱۹۸۵ در مجموعه آنی از گرینگیبل در نقش " ماریلا کانبرت" ظاهر شد و شهرت یافت . او درست ۲ روز قبل از دریافت بهترین هنرپیشه زن در اجرای نقش "مادر کلین برون" که در  سال ۱۹۸۸ در این مجموعه ایفای نقش کرده بود درگذشت.

                      

                                      جورج سی اسکات همسر کالین

                                

 

  
لیست کل یادداشت های وبلاگ?
 
بازدیدهای امروز: 2  بازدید

بازدیدهای دیروز:26  بازدید

مجموع بازدیدها: 43081  بازدید


» فهرست موضوعی یادداشت ها «
» آرشیو یادداشت ها «
» اشتراک در خبرنامه «